تبلیغات
در جستجوی ابرهوشمند - آیا مسیح از آمدن پیامبری بنام احمد خبر داده است؟
 
در جستجوی ابرهوشمند
سه شنبه 25 فروردین 1394 :: نویسنده : فردین 110       قرآن سوره صف ، آیه 6 : بیاد آر زمانی که عیسی بن مریم به بنی اسراییل گفت ، من فرستاده خدا به سوی شماهستم ..... و بشارت دهنده ام به پیامبری که بعد از من میآید و نام او احمد است .....

این بشارت در انجیل یوحنا در باب های 14 و 15 و 16 و در انجیل های به زبان سریانی از نام کسی که مسیح ، بشارت داده ، به لفظ (فارقلیط) آمده.

14-36انجیل یوحنا : اما من تسلی بخش(فارقلیط) را که روح پاک خداست به کمک شما خواهم فرستاد او سرچشمه تمام حقایق است و از طرف پدرم امده ، درباره من همه چیز را بشما خواهد گفت.

کتاب تثنیه باب 18 جمله 15و18: که خدا سخنان خود را در دهان او میگذارد و باید از برادران بنی اسراییل یعنی اسماییل باشد.


 در انجیلهای به زبان سریانی لغت (( فارقلیط)) آمده است، دانشمندان اسلامی میگویند این لفظ معرب لفظ یونانی است که یوحنا به این زبان نوشته ، و ریشه یونانی این کلمه (پریکلیطوس)  میشود که به معنای محمد و احمد است . ولی مفسران انجیل ریشه آن را (پارکلیطوس) به معنای تسلی دهنده میدانند .


فارقلیط : بمعنی ستوده(احمد) و برگزیده (محمود) است یا (تسلی دهندهو روح القدس)؟


آیا فارقلیط ، عربی شده لفظ یونانی (پریکلیطوس)(محمد و احمد)است یا (پارکلیطوس) ( تسلی دهنده) ؟  


آیا(( فارقلیط))  پیامبر است یا روح القدس ؟


 

فارقلیط

25انجیل در قرون نخستین مسیحیت وجود داشت. از میان این انجیلها 4 انجیل به رسمیت شناخته شد.

1 – انجیل متی : شاگرد حضرت مسیح بود ، پیش از بقیه نوشته شد، برخی نگارش آن را در سال 38 و برخی سال 50 تا 60 میلادی میدانند.

2 – مرقس : او حواری نبود و انجیل خود را  به راهنمایی پطرس حواری نوشت.

3 – انجیل لوقا : انجیل خود را به هدایت پولس حواری که در سفرها با او بود ، نوشت . تاریخ نگارش حدود 63 میلادی .

4 – انجیل یوحنا : آخرین انجیل ، نگارش اواخر قرن 1 ،بعضی نقادان میگویند اوایل قرن دوم ، و میگویند ، نویسنده آن یوحنای رسول نیست بلکه یوحنای شیخ آن را نوشته است.

بنا بر این هیچکدام از انجیل ها از خود حضرت مسیح نیست و جز متی هیچ کدام مطالب خود را از حضرت مسیح نگرفته ، انجیل مرقس خلاصه بیانات پطرس ، لوقا فشرده افکار و نقلیات پولس ، و مولف انجیل یوحنا نیز روشن نیست .

آیا مسیح از آمدن پیامبری بنام احمد خبر میدهد؟

قرآن سوره صف ، آیه 6 : بیاد آر زمانی که عیسی بن مریم به بنی اسراییل گفت ، من فرستاده خدا به سوی شماهستم ..... و بشارت دهنده ام به پیامبری که بعد از من میآید و نام او احمد است .....

این بشارت در انجیل یوحنا در باب های 14 و 15 و 16 و در انجیل های به زبان سریانی از نام کسی که مسیح بشارت داده به لفظ (فارقلیط) آمده.

یوحنا 14-16 : من از پدرم درخواست خواهم کرد تا پشتیبان و تسلی بخش دیگری به شما عطا نماید ، که همیشه با شما بماند.

یوحنا 14-26 : وقتی خدای پدر (( تسلی بخش )) را بجای من فرستاد ، منظورم همان روح القدس است ، او همه چیز را به شما تعلیم خواهد داد ، در ضمن هر چه من به شما گفته ام بیادتان خواهد آورد .

باب 14 جمله 26و29 و باب 15 جمله 26

14-36 : اما من تسلی بخش را که روح پاک خداست به کمک شما خواهم فرستاد او سرچشمه تمام حقایق است و از طرف پدرم امده ، درباره من همه چیز را بشما خواهد گفت.

کتاب تثنیه باب 18 جمله 15و18 که خدا سخنان خود را در دهان او میگذارد و باید از برادران بنی اسراییل یعنی اسماییل باشد.

فارقلیط : بمعنی ستوده(احمد) و برگزیده (محمود) است ؟

حضرت مسیح به عبری سخن میگفت ، متی انجیل خود را به عبری نوشت ، و بقیه انجیلها  به زبان یونانی نوشته شدند.

فارقلیط به زبان سریانی است (زبان اهالی سوریه)

 در انجیلهای به زبان سریانی (( فارقلیط)) آمده ، دانشمندان اسلامی میگویند این لفظ معرب لفظ یونانی است که یوحنا به این زبان نوشته ، و ریشه یونانی این کلمه (پریکلیطوس)  میشود که به معنای محمد و احمد است . ولی مفسران انجیل ریشه آن را (پارکلیطوس) به معنای تسلی دهنده میدانند .

کسانی که فارقلیط را به روح القدس تفسیر میکنند میگویند 50 روز پس از مصلوب شدن عیسی ، روح القدس بر حواریون که در یک خانه جمع بودند ، نازل شد ، و صدای باد شدید از آسمان آمد ، و همه از روح القدس لبریز شدند و به زبان های گوناگون شروع به سخن گفتن کردند .

وعده روح‌القدس ( فارقلیط)

14-۱۵-«اگر مرا دوست بدارید، احکام مرا نگاه خواهید داشت. ۱۶و من از پدر خواهم خواست و او (( فارقلیط))  دیگر به شما خواهد داد که همیشه با شما باشد، ۱۷یعنی روحِ راستی که جهان نمی‌تواند او را بپذیرد، زیرا نه او را می‌بیند و نه می‌شناسد؛ امّا شما او را می‌شناسید، چرا‌که نزد شما مسکن می‌گزیند و در شما خواهد بود.

۲۶ -امّا آن (( فارقلیط))  ، که پدر او را به نام من می‌فرستد، او همه‌چیز را به شما خواهد آموخت و هرآنچه من به شما گفتم، به‌یادتان خواهد آورد.

 ۲۶۱۵امّا چون آن (( فارقلیط))   که از نزد پدر برای شما می‌فرستم بیاید، یعنی روحِ راستی که از نزد پدر می‌آید، او خودْ دربارۀ من شهادت خواهد داد.

-16-7-با اینحال، من به شما راست می‌گویم که رفتنم به‌سود شماست. زیرا اگر نروم، آن (( فارقلیط))   نزد شما نخواهد آمد؛ امّا اگر بروم او را نزد شما می‌فرستم.۸چون او آید، جهان را مجاب خواهد کرد که به‌لحاظ گناه و عدالت و داوری، تقصیرکار است.۹به‌لحاظ گناه، زیرا به من ایمان نمی‌آورند.۱۰به‌لحاظ عدالت، زیرا نزد پدر می‌روم و دیگر مرا نخواهید دید.۱۱و به‌لحاظ داوری، زیرا رئیس این جهان محکوم شده است. ۱۲بسیار‌چیزهای دیگر دارم که به شما بگویم، امّا اکنون یارای شنیدنش را ندارید.۱۳امّا چون روحِ راستی آید، شما را به‌تمامی حقیقت راهبری خواهد کرد؛ زیرا او از جانب خود سخن نخواهد گفت، بلکه آنچه را می‌شنود بیان خواهد کرد و از آنچه در پیش است با شما سخن خواهد گفت.۱۴او مرا جلال خواهد داد، زیرا آنچه را از آنِ من است گرفته، به شما اعلام خواهد کرد.۱۵هرآنچه از آنِ پدر است، از آنِ من است. از همین‌رو گفتم آنچه را از آنِ من است گرفته، به شما اعلام خواهد کرد.

آیا(( فارقلیط))  پیامبر است یا روح القدس ؟

1- در تاریخ بعضی خود را فارقلیط معرفی کرده اند مثلاً منتس که مردی ریاضت کش بود و در قرن دوم میلادی می زیست، در سال 187 میلادی در آسیای صغیر مدعی رسالت گردید و گفت: من همان فارقلیط هستم که عیسی از آمدن او خبر داده است و گروهی از وی پیروی کردند.

2- هنگامی که سفیر پیامبر نامه او را به زمامدار حبشه داد او پس از خواندن نامه رو به سفیر کرد و گفت: من گواهی می دهم که او همان پیامبری است که جهان اهل کتاب، در انتظار او هستند.

3-  وقتی نامه پیامبر به دست قیصر رسید و نامه را مطالعه کرد و درباره پیامبر اسلام تحقیقاتی به عمل آورد، در پاسخ نامه آن حضرت چنین نوشت: نامه شما راخواندم واز دعوت شما آگاه شدم، من می دانستم که پیامبری خواهد آمد، ولی گمان می کردم که این پیامبر از شام بر خواهد خاست... .

دائرة المعارف بزرگ فرانسه (ج 23، ص‏4174این گونه آمده :

-          محمد مؤسس دین اسلام و فرستاده خدا و خاتم پیامبران است، کلمه محمد به معنی بسیار حمد شده است و از ریشه مصدر (حمد)، که به معنای تمجید و تجلیل است، مشتق گردیده. بر حسب تصادف عجیب نام دیگری، که ازهمان ریشه حمد است مترادف کامل لفظ محمد می باشد و آن احمد است که احتمال قوی می رود عیسویان عربستان آن لفظ را برای تعیین فارقلیط به کار می بردند. احمد، یعنی بسیار ستوده شده و بسیار مجلل، ترجمه لفظ پاراکلیتوس است که اشتباهاً لفظ پریکلیویس را جای آن گذاردند. به این ترتیب نویسندگان مذهبی مسلمان مکرر گوشزد کرده اند که مراد از این لفظ، بشارت ظهور پیامبر اسلام است. قرآن مجید نیز به طور علنی در آیه شگفت انگیز سوره صف به این موضوع اشاره می کند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 13 مرداد 1396 05:47 ق.ظ
Hi just wanted to give you a brief heads up and let you
know a few of the pictures aren't loading properly.
I'm not sure why but I think its a linking issue.
I've tried it in two different browsers and both show the same results.
چهارشنبه 3 خرداد 1396 10:00 ق.ظ
Definitely believe that which you said. Your favorite reason seemed to be on the net the easiest thing to be aware of.

I say to you, I certainly get annoyed while people consider worries that they
plainly do not know about. You managed to hit the nail upon the
top and also defined out the whole thing without having side-effects ,
people can take a signal. Will probably be back to get more.
Thanks
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


 
fardyn60@gmail.com

در جستجوی ابرهوشمند و برنامه نویس تکنولوژی کیهانی
in search of super-intelligent and programmer of cosmic technology

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
 
   
دریافت کد ابزار آنلاین